20-ste spotkania dla członków rodzin z problemem alkoholowym. Krzeszów 2019r.

20-ste spotkania dla członków rodzin z problemem alkoholowym. Krzeszów 2019r.

    W dniach 17-19.05.2019 odbyły się w Krzeszowie jubileuszowe 20-ste           
              spotkania dla członków rodzin z problemem alkoholowym.

    W tym roku kontynuowaliśmy pracę na stopniach Al-Anon,  których głównym celem jest  m.in. pomaganie nam w pogodzeniu się z przeciwnościami życia .Stopień 2 –„Uwierzyliśmy, że Siła Większa od naszej własnej może nam przywrócić równowagę ducha i umysłu”, stopień 3 –„Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga – jakkolwiek Go pojmujemy”, były treścią naszych
formacyjnych ćwiczeń.

    Kiedyś obwiniałam Boga za wszystko zło co mnie spotykało na mojej drodze. Dziś dzięki pracy na stopniach jest inaczej. Pokazują mi one jak pracować z moją Siłą Wyższą i jak pozwalać Jej pomagać mi w życiu. Przywracają mi nadzieję, że nie jestem sama wobec alkoholizmu bliskiej mi osoby  ,że jest Ktoś kto może mi pomóc. Wspólnymi siłami i przy pomocy innych uczestników spotkania łatwiej uwierzyć ,że jest szansa na zdrowienie. Pomimo ,że tematy nie były łatwe to ten wspólny czas nie był czasem straconym. Każdy mógł wynieść coś dla siebie.

   Te spotkania z racji jubileuszu skłaniały do wspomnień i refleksji. Dla niektórych był to czas podsumowań a dla innych rozpoczęcie pracy nad sobą. Zgodnie wszyscy stwierdziliśmy ,że dają nam tak dużo, więc wart je dalej kontynuować.

   Jestem wdzięczna Adamowi, Ks. Bronisławowi  ,Siostrom Elżbietankom,  które nas gościły oraz wszystkim uczestnikom ( a było ich w tym roku ponad 50 osób) za wspaniały czas i za wszystko czego mogłam doświadczyć. I jak w poprzednich latach wróciłam do domu bogatsza i z pozytywnym nastawieniem patrzę w przyszłość. Dziękuję za wszystko .

                                                                          Marysia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *