W Bolesławcu

„ Pochylić się nad drugim człowiekiem”

W pierwszym dniu po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, gdy apostołowie zamknęli drzwi pomieszczenia, w którym przebywali z obawy przed otoczeniem można powiedzieć, iż ich wiara w to ze Pan Jezus pokonał śmierć była bardzo niewielka i brakowało im odwagi żeby o tym mówić mówią o tym słowa Ewangelii Św. przeznaczone na dziś. I musiał zstąpić na nich Duch Św. żeby dodać im odwagi i posłać ich by mówili o tym innym ludziom.

Pan Jezus kocha każdego z nas i pochyla się nad naszą biedą i grzesznością, On nas także posyła abyśmy my także zaświadczyli o bożym miłosierdziu  i chylić się nad każdym człowiekiem potrzebującym naszego wsparcia nie koniecznie materialnego.Przemyślenia te zabraliśmy ze sobą po comiesięcznej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym”, która sprawowana była w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień.

W liturgii Mszy Św., której przewodniczył nasz opiekun duchowy ksiądz Józef Hupa – proboszcz tutejszej parafii, poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto
jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej. W tej Mszy Św. w sposób szczególny modliliśmy się w intencji naszego przyjaciela Łukasza w rocznicę jego urodzin, prosząc Dobrego Pana o błogosławieństwo dla niego na drodze „wolności”, którą wybrał i po której dzielnie kroczy.

Po Mszy Św. jak zawsze spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej, w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz naszych sympatyków.Na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, będziemy oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią w kawiarence parafialnej, z uwagi na okres letni przed Mszą Św. wieczorną od godziny 1900 w pierwszą niedzielę miesiąca maja a więc do zobaczenia 03 maja 2015r..

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego
Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę Świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień, która sprawowana będzie w

Kościele p.w.  Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 12 kwietnia 2015r. o godz. 2030.

Przed Mszą Św. od godziny 19.00 w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne

dla osób potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.

ks. Józef Hupa

Opiekun Duchowy Apostolatu