25 Lat Apostolatu Trzeźwości w Warcie Bolesławieckiej – Zaproszenie

Drodzy!

Apostolat Trzeźwości przy parafii Narodzenia NMP w Warcie Bolesławieckiej obchodzi 25-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się dnia 8 sierpnia 2021 roku /niedz./. Chociaż jubileusz ten ma charakter lokalny,  to zrozumiałe, że powinien obudzić zainteresowanie w środowisku apostolatu trzeźwości całej naszej  Diecezji Legnickiej, tym więcej, że uroczystościom przewodniczyć będzie sam ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, który przewodniczy Ogólnopolskiej Komisji ds. Trzeźwości i Uzależnień przy Episkopacie Polski. Znamy jego wielkie zaangażowanie w sprawy, które są  tak ważne i dla nas wszystkich. Dlatego możliwość spotkania z Nim w Warcie Bolesławieckiej będzie dla nas dodatkową motywacją, by wziąć udział w wspomnianej uroczystości.

Zachęcam więc najpierw do duchowego wsparcia organizatorów jubileuszu w Warcie Bolesławieckiej, a następnie do zorganizowania wyjazdu przedstawicieli Waszego rejonu na tę uroczystość. Rozpocznie się ona o godz. 12.30 Eucharystią, sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza w parafialnym kościele w Warcie Bolesławieckiej. Później będzie czas na dalsze świętowanie w miejscowej świetlicy. Przewidziany jest posiłek, konferencja Księdza Biskupa Tadeusza i rozmowy z nim, a wszystko w atmosferze radości i wspólnego śpiewania.   Niech jak najliczniejszy udział apostołów trzeźwości z całej naszej diecezji w tym wydarzeniu będzie manifestacją naszego zaangażowania w tak ważne sprawy dla naszego polskiego społeczeństwa, jakimi są trzeźwość i wolność od uzależnień.

Tak od serca i odpowiedzialnie potraktujmy tę moją zachętę i zaproszenie. Jako koordynatorzy działalności Waszego rejonowego Apostolatu Trzeźwości, zorganizujcie grupę osób z Waszego rejonu do udziału w uroczystości w Warcie Bolesławieckiej. Szacunkową liczbę uczestników z Waszego rejonu smsem zgłoście do mnie na mój telefon (693 514 217).

Serdecznie Was pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku w tym urlopowo-wakacyjnym czasie, ale też obfitych owoców Waszego apostolskiego trudu.

1. Bronisław Piśnicki
    /  diecezjalny duszpasterze trzeźwości /