MIĘDZYDIECEZJALNA  PIELGRZYMKA W INTENCJI  TRZEŹWOŚCI  NARODU

W INTENCJI  TRZEŹWOŚCI  NARODU
DICECEZJI  LEGNICKIEJ  I  DIECEZJI  ŚWIDNICKIEJ,

SANKTUARIUM  MATKI  BOŻEJ   ŁASKAWEJ
KRZESZÓW  –  13 CZERWCA  2021 r.

Siostry i Bracia!

Nasza ziemska droga, którą przemierzamy, jest pielgrzymowaniem do Domu naszego Ojca. Jak spojrzymy w naszą przeszłość i teraźniejszość, to były i są takie chwile i momenty, kiedy stajemy na rozdrożu i trzeba dokonać wyboru: którą pójść drogą, w jakim kierunku się udać, jakie wartości wybrać, po której stronie się opowiedzieć. Czujemy się wtedy zagubieni, pełni trwogi i bezradni. W obecnym czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa i jej wielorakimi skutkami, tym więcej budzi się niepewność, lęk i strach i w konsekwencji pojawiać się mogą kryzysy w różnych wymiarach życia. To niestety sprzyjać może nadmiernemu sięganiu po alkohol, tym więcej, że ciągle w naszym polskim życiu nie radzimy sobie z przywarą pijaństwa. Sytuacja jest poważna, bo nietrzeźwość degraduje człowieka, osłabia duchowo i religijnie, podcina jego morale, ostatecznie bardzo zniewala. A przecież tylko prawdziwie wolny człowiek jest zdolny przezwyciężać kryzysy.

Aby radzić sobie z tymi problemami w naszym życiu i w życiu naszych bliskich, z hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” już 23 raz  w dniu 13 czerwca 2021 roku powędrujemy do stóp Maryi w Krzeszowskim Sanktuarium, aby za Jej wstawiennictwem modlić się w intencji trzeźwości naszego Narodu. Zapraszamy do przeżycia pielgrzymkowego spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Szczegółowy plan spotkania podany jest na załączonym plakacie.

Osoby, bądź rodziny, które z różnych przyczyn nie będą mogły osobiście uczestniczyć
we Mszy Św., zapraszamy do modlitwy poprzez łączność duchową i skorzystania z transmisji Mszy św. na żywo w internecie pod adresem:

www.opactwo.eu  –  bazylika na żywo

W imieniu organizatorów

Ks. Bronisław Piśnicki                                                                Ks. Rafał Chudy
Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości                                        Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości
i osób uzależnionych                                                              i osób uzależnionych

Diecezji Legnickiej                                                           Diecezji Świdnickiej

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW

1. Dojazd do Krzeszowa – indywidualny. Pojazdy parkujemy na gminnym parkingu. Opłata za cały dzień: samochód osobowy- 5 zł, autobus – 30 zł.
  2. Rejestracja pielgrzymów w punkcie usytuowanym w alei głównej placu
    sanktuarium od godz. 700.
  3. Wpisowe od osoby 10zł, w tym: posiłek południowy, identyfikator
    i koszty organizacyjne.
    ————————————————————————————————-

W imieniu Duszpasterstwa Trzeźwości