46 Spotkania rekolekcyjne – wiosna w Zagórzu Śl.

„CO JEST NAJWAŻNIEJSZE”  WIOSNA 2016

W dniach  4-6. 03.2016 odbyły się w Zagórzu Śl. w Ośrodku Caritas-  46 SPOTKANIA  REKOLEKCYJNE  DLA  OSÓB  UZALEŻNIONYCH  I  ICH  RODZIN. Przewodnikami duchowymi tych dni byli: O. PAWEŁ z Legnicy i Ks. ROBERT ze Zgorzelca. Spotkania ludzi potrzebujących wyzwolenia z różnych uzależnień, odbywają się u nas od 23 lat. Rzecznikiem i koordynatorem tego typu spotkań jest od początku Ks. Bronisław Piśnicki , Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Legnickiej.Pierwsze takie rekolekcje odbyły się jesienią 1993 r. w Jeleniej Górze, w klasztorze Sióstr Magdalenek. Sakrament pojednania, to bardzo ważny moment tych spotkań. Jak zawsze i tym razem mogliśmy liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych kapłanów: Ks. Ryszarda z Jedliny Zdr., Ks. Grzegorza z Wałbrzycha, Ks. Sławomira z Milikowic. Ze względu na małą niedyspozycję, Ks. Bronisław uczestniczył tylko w sobotę, najpierw w naszych zmaganiach w wyznawaniu grzechów, a więc posługując w Sakramencie Pokuty, a także w uroczystej Eucharystii, pięknym spotkaniu z Bogiem szczęśliwych uczestników tych radosnych zagórzańskich spotkań.Ten rozśpiewany czas rekolekcyjny, to także zasługa diakonii muzycznej w osobach: Kasia z południa Polski, Staszek ze Zgorzelca, Zbyszek z Legnicy, Krzysiu z Marcinowic, Andrzej z Wałbrzycha. Dzięki takiej rozśpiewanej atmosferze łatwiej wybrzmiało wielkie pragnienie : przeproszenia, przebaczenia, podziękowania, zadośćuczynienia Bogu, bliskim i wszystkim skrzywdzonym, a także zrozumienia hierarchii wartości w  codziennym życiu, pełnym trosk i problemów.

Sabina z Wałbrzycha