Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 r

Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu
Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!
Jezus Chrystus nauczając o Eucharystii, Chlebie Życia, mówi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6, 35). Karmiąc się Eucharystią, możemy „porzucić dawnego człowieka, (…) odnawiać się duchem (…) i  przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga (…)” (Ef 4, 22-24).
Takiej przemiany potrzebujemy jako chrześcijanie. Głębokiej przemiany moralnej potrzebuje także nasz Naród. Dzisiaj jedną z  najważniejszych polskich trosk jest  brak trzeźwości. Mówią o  tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o  tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o  dobrowolny dar abstynencji. W poprzednich latach przypominaliśmy, że rodzina jest szkołą trzeźwości. Mówiliśmy o roli matek i ojców. W tym roku prosimy o zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków. Przypominamy, że jedyną formą trzeźwości dzieci do 18 roku życia jest abstynencja.

Dzieci – zagrożony skarb
Dzieci są naszym najcenniejszym skarbem. Od ich wychowania i rozwoju zależy przyszłość Kościoła i Polski. W obecnych czasach dzieci są jednak szczególnie zagrożone negatywnymi zjawiskami społecznymi. Czytaj dalej

Modlitewne wsparcie osoby uzależnionej

W związku z sierpniem  –  miesiącem abstynencji , zachęcamy ponownie na naszej stronie do włączenia się w dzieło modlitewnego wsparcia osoby uzależnionej . Poniżej podajemy                istotne informacje:
DZIEŁO  MODLITEWNEGO   WSPARCIA  OSOBY  UZALEŻNIONEJ

Osoby uzależnione od alkoholu potrzebują specjalistycznej, ale też i duchowej pomocy w przezwyciężaniu choroby alkoholowej. Długoletnia obserwacja utwierdza nas w przekonaniu jak ważne jest otoczenie alkoholików modlitwą: i tych, którzy już rozpoczęli proces zdrowienia, a jeszcze bardziej tych, którzy nie chcą się przyznać do choroby. W związku z tym, w ramach działalności  diecezjalnego duszpasterstwa trzeźwości, postanowiliśmy zainicjować  Dzieło Modlitewnego Wsparcia Osoby Uzależnionej. Chodzi o zachęcanie wiernych do podjęcia określonej modlitwy za osobę uzależnioną, Bogu tylko wiadomą, w ustalonym dobrowolnie okresie czasu (np. przez miesiąc, rok). Czytaj dalej

Legnicka Droga Krzyżowa

ZAPROSZENlE NA
,,Kaczawską Trzeźwościową Drogę Krzyżową”w Legnicy
 już po raz dziesiąty organizuje legnicki ruch trzeźwościowy

Serdecznie zapraszamy na nią wiernych parafii miasta Legnicy i  innych miejscowości,       a także
wszystkich, którym droga jest troska o trzeźwość w naszym codziennym polskim życiu Wspomniana   ,,Droga Krzyżowa ,,     odbędzie się dnia 22.08.2015r. (sobota} o godz. 20‚”, wzdłuż rzeki Kaczawy.         Wymarsz nastąpi z pod Kościoła św. Jacka, ul. Nadbrzeżną, Kartuską, Wałami rzecznymi, Wrocławską i powrót do Kościoła św.Jacka.

(w razie opadów deszczu droga krzyżowa odbędzie się w kościele).

Przed rozpoczęciem nabożeństwa gromadzimy się o godz.20.00 na placu przy kościele św.Jacka.
Uczestników uprzejmie zapraszamy ze świecami,

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Organizatorzy: Ruch Trzeźwościowy Legnica , Legnicka Kuria Biskupia

XVII Międzydiecezjalna Pielgrzymka Trzeźwości

„ Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu”

  

Blisko 100-u pielgrzymów wyruszyło w sobotę 13 czerwca br. w XVII – tej pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości narodu z Kowar, żeby poprzez Lubawkę w niedzielę dotrzeć przed tron Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowskim Sanktuarium, by złożyć u Jej stóp modlitewne podziękowanie za minuty, godziny, dni, miesiące i lata zdrowienia i trzeźwości naszych sióstr i braci, za uśmiech w naszych rodzinach oraz za Bożą Łaskę i opiekę nad naszymi  wspólnotami a także żeby prosić o trzeźwość w naszym narodzie i nawrócenie dla tych, którzy są dotknięci chorobą uzależnienia i dotychczas nie znaleźli drogi do zdrowienia. Przynieśliśmy też swoje własne intencje dziękczynne i błagalne, prosiliśmy i dziękowaliśmy a nade wszystko prosiliśmy o to by nasze rodziny były wolne od wszelkich uzależnień. „Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu” – to przesłanie towarzyszyło nam na tegorocznym pielgrzymim szlaku. Czytaj dalej

Spotkanie rodzin dotkniętych problemem alkoholowym – Krzeszów

Notka z XVI  spotkania w  dla członków rodzin dotkniętych problemem alkoholowym w  dniach 24-26.04.2015 w  Krzeszowie 

Mam na imię Maria. Po raz kolejny dane mi było brać udział  w tych spotkaniach. W tym roku odbyły się pod hasłem „Zło kwitnie gdy ludzie nic nie robią”. Każdy dzień był tak wypełniony  by każdy mógł wziąć coś dla siebie. Tematy poszczególnych mityngów  dotyczyły tego z czym borykamy się na co dzień. Pozwoliły jednak skupić się na sobie i na swoim zdrowieniu a do tego potrzebny nam jest drugi człowiek.Do domu wróciłam bogatsza o nową wiedzę ,z wiarą na lepsze jutro ,z  nowymi numerami  telefonów  do  koleżanek ,które w każdej chwili mogę użyć . Jak zawsze bardzo dużo wzięłam  dla siebie i dlatego dziękuję wszystkim uczestnikom ,Adamowi za organizację spotkań, Halince  za wspaniały wykład na temat konfliktów-sposobów ich rozwiązywania i oczywiście księdzu Bronisławowi za opiekę duchową.

Dziękuję za ten wspólnie spędzony czas .Marysia