Przygotowania do XVII Pielgrzymki

„ Panie Jezu dodaj sił, bo jesteśmy słabi ……”

Pielgrzymka Trzeżwości 2015r

We wtorek 12 maja 2015r. spotkaliśmy się w Kamiennej Górze w gronie członków Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Legnickiej omówić stan przygotowań i rozdzielić między siebie posługiwanie podczas XVII Pieszej Międzydiecezjalnej Pielgrzymki w intencji trzeźwości narodu Kowary – Krzeszów a pielgrzymować będziemy do tronu Matki Bożej Łaskawej w dniach 13-14 czerwca 2015r. Spotkaniu przewodniczył ks. Bronisław Piśnicki nasz Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości. Czytaj dalej

Zaproszenie na majówkę

Apostolat Trzeźwości i Pomocy Rodzinie Rejonu Bolesławieckiego Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości zaprasza na „Majówkę w Borówkach” która odbędzie się 16 maja 2015r. /sobota/ w Gospodarstwie Agroturystycznym „Gajówka Głuszec” u Bogumiły Naruszewicz w Borówkach 25, 59—706 Gromadka.

Program majówki:
– do godz. 10.00 – przyjazd uczestników /kawa, herbata, etc./,
10.30 do 1330 – wyprawa piesza do 6-ciu stawów pod hasłem:  „Poznajemy Wrzosową Krainę”,
13.30  do 14.30  – posiłek południowy,
14.30 – Msza Św. – „polowa”,
15.30  do 18.00 – ognisko, tradycyjne „łęgorze” i inne atrakcje według propozycji uczestników,
18.00 – Nabożeństwo Majowe i zakończenie spotkania.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału lub udziału grupy przyjaciół, zgłoszenia przyjmują:
– EDYTA – tel. 75 738 25 77,
– MARIOLA – tel. 664 167 753.

Zapraszamy

„ Trwać w Jezusie”

„Wytrwajcie we Mnie a Ja będę trwał w was” /J 15, 4/.

Zacytowane słowa z Ewangelii przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę były kanwą homilii, którą wygłosił ks. Krzysztof Czadowski – wikariusz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym” podczas Mszy Św. koncelebrowanej, której przewodniczył nasz opiekun duchowy ksiądz Józef Hupa proboszcz tutejszej parafii. Czytaj dalej

Słowo Duszpasterza ds. Trzeźwości – ks.Bronisław Piśnicki

W trosce o  rodziny z problemem alkoholowym i o trzeźwość naszego społeczeństwa

Diecezjalny Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie z siedzibą w Krzeszowie istnieje już czwarty rok. Przez swą działalnością pozwala skutecznie realizować swoją misję Duszpasterstwu Trzeźwości Diecezji Legnickiej, m. in. przez prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego, który mieści się na terenie klasztoru Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie.  Czynny jest on w okresie nasilonego ruchu pielgrzymkowego od maja do września, w sobotę i niedzielę, w godzinach: 10.00-16.00. Właśnie w pierwszą sobotę i   niedzielę  maja 2015 r. na nowo otwiera swoje podwoje. Naszym pragnieniem jest, aby ci, którzy przybywają do stóp Matki Bożej Łaskawej w sanktuarium krzeszowskim, powodowani cierpieniem z powodu problemów alkoholowych  w swojej rodzinie, mogli nie tylko przy Niej ukoić swój ból i prosić o wstawiennictwo u Boga, ale też w naszym punkcie otrzymać słowo wsparcia, fachową poradę i niezbędne materiały (ulotki, broszurki itd.), co pozwoli im skutecznie radzić sobie z  problemami alkoholowymi i ich skutkami w codziennym życiu. Zapraszamy do korzystania z oferowanej przez nas pomocy, do informowania o niej zainteresowanych i serdecznie zachęcamy do modlitwy, by nasza działalność przynosiła dobre owoce. Poniżej propozycja modlitwy do  odmawiania.

Z braterskim i chrześcijańskim pozdrowieniem w Panu

Ks. Bronisław Piśnicki

/  Duszpasterz ds. Trzeźwości Diecezji Legnickiej /

Zaproszenie do moditwy

ZAPRASZAMY  DO   MODLITWY   O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE  DLA DIECEZJALNEGO  OŚRODKA APOSTOLSTWA TRZEŹWOŚCI I POMOCY RODZINIE Z SIEDZIBĄ W KRZESZOWIE .

Dobry i miłosierny Boże !

Prosimy Cię o błogosławieństwo dla DIECEZJALNEGO OŚRODKA APOSTOLSTWA TRZEŹWOŚCI i POMOCY RODZINIE oraz dla  osób zaangażowanych w jego działalność,  promującą trzeźwość i oferującą pomoc rodzinie.  Dopomóż im mocą swej łaski   przygotować się dobrze do pomagania rodzinom i osobom uzależnionym od alkoholu. Napełnij ich pragnieniem ratowania  wszystkich naszych braci i sióstr żyjących w niewoli uzależnienia. Matko Boża Łaskawa bądź Wspomożycielką i Opiekunką  w czasie działalności  Ośrodka i wspieraj  go swoim wstawiennictwem u Boga . Amen.