„ Propozycja zmiany”

Liturgia słowa dzisiejszej Mszy Świętej zaprasza nas do zatrzymania się i do zastanowienia się nad swoją postawą, do zadania sobie pytania:, na którym miejscu w moim życiu jest Jezus Chrystus? Czy jest On na miejscu pierwszym, czy też na którymś dalszym? W związku z tym, czy kocham Jezusa?

Na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam, w pełni pokory i prawdy udzielić szczerej i uczciwej odpowiedzi. A jeśli pojawią się choćby wątpliwości czy Jezus Chrystus jest na pierwszym miejscu, to na pewno przyszedł czas na zmiany, na nawrócenie.

Dobry Bóg nie zmusza ani nie namawia nikogo do zmian i nawrócenia, On tylko mnie i tobie proponuje jedynie, że jest gotowy i ciągle czeka by nam pomóc zmienić swoje życie, ale to czy chcę zmienić samego siebie i swoje życie zależy tylko odemnie, wszak mam wolną nieprzymuszona wolę, którą obdarzył mnie.Te pytania i przemyślenia są szczególnie ważne dla mnie, jako człowieka uzależnionego, dotkniętego chorobą uzależnienia, bo nie jest grzechem być chorym człowiekiem, ale grzechem jest nic z tym nie robić. Refleksję tę zabrałem ze sobą po comiesięcznej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym”, która sprawowana była w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień.

W liturgię Mszy Św. koncelebrowanej, której przewodniczył nasz opiekun duchowy ksiądz Józef Hupa a homilię wygłosił ks. Krzysztof Czadowski – wikariusz tutejszej parafii, poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą
chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej. Podczas tej Mszy Świętej szczególnie polecaliśmy Panu Bogu członków naszego apostolatu, Basię i Roberta, którzy obchodzą kolejną rocznice zawarcia związku małżeńskiego.Po Mszy Św. jak zawsze spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej, w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz naszych sympatyków, przy pysznych ciastkach kawie i herbacie wymieniliśmy swoje spostrzeżenia na temat owoców naszej działalności oraz tego, co jeszcze możemy zrobić dla człowieka, który wciąż jeszcze cierpi? Na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, będziemy oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią po Mszy Św. wieczornej tym razem w pierwszą niedzielę marca.

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego

Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę Świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień,

która sprawowana będzie w

Kościele p.w.  Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 01 marca 2015r. o godz. 18.00.

Po Mszy Św. w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne dla osób

potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.