XVII spotkania dla członków rodzin dotkniętych problemem alkoholowym

Zobacz świadectwo Marysi: XVII spotkania dla członków rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

W dniach  20-23.05.2016 odbyły się w Krzeszowie  XVII spotkania dla członków rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Motto spotkań „Zło kwitnie gdy ludzie nic nie robią.”

krzeszów W tym roku uczestniczyło w nich blisko 50 osób , spora z nich część była po raz pierwszy. Organizatorzy zadbali by każdy mógł w spotkaniach znaleźć coś dla siebie. O naszą sferę religijną zadbał ksiądz Bronisław, nasz kochany duszpasterz, a o stronę duchową organizatorzy mityngów.

szereg

Temat pierwszego z nich  dotyczył  naszej drogi do doskonałości, naszego postępu. Drugi związany był z poczuciem naszej wartości  i jej odbudowywania, które często jest bardzo zaniżone. Trzeci dotyczył miłości do siebie oraz języka serca i miłości jaki możemy znaleźć w Al-Anon. Ten temat widoczny i namacalny był na każdym kroku naszych spotkań również podczas wspólnego śpiewania  przy ognisku. Po raz pierwszy  zorganizowane były warsztaty na temat sponsorowania. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem w czasie ich trwania.krąg

Ksiądz Mirosław z Krzydliny poprowadził wykład na temat  poczucia własnej wartości. Dowiedzieliśmy  się czym ono jest. Co możemy zrobić by wzmocnić swoją samoocenę. Jaką mamy  postawę w stosunku do samego siebie. Pozwolę sobie zacytować coś co kiedyś ktoś napisał na temat poczucia własnej wartości. Chodzi o to by popatrzeć na siebie swoimi oczami a nie cudzymi :)..”Wyobraźmy sobie nasze poczucie własnej wartości jako filiżankę. Kiedy jesteśmy z siebie zadowoleni, nasze filiżanki są pełne, kiedy nie – puste. Nasze filiżanki mogą napełniać inni ludzie, mówiąc o nas dobrze. Z kolei my możemy napełniać ich filiżanki, mówiąc dobrze o nich. Jeśli nasza filiżanka jest prawie pusta, nie mamy ochoty dzielić się jej zawartością z innymi. I przeciwnie, jeśli jest pełna, chętnie się  dzielimy. Filiżanki innych ludzi opróżniają się, kiedy mówimy im rzeczy złe i bolesne. Jeśli będziemy ciągle opróżniać filiżanki innych, nasze też nie będą napełnione. Kiedy mówimy komuś coś dobrego, ale sami w to nie wierzymy, nie napełniamy jego filiżanki. Człowiek ten słucha nas z filiżanką w wyciągniętej dłoni, ale nic do niej nie wpada….
Napełnijmy swoją filiżankę do połowy . Rozejrzyjmy się po wokół i napełniajmy kubki innych osób, wypowiadając o nich pozytywne stwierdzenia i przesypując część zawartości swoich kubków… 🙂

zabawa

Uczestniczyłam w tych spotkaniach już kolejny raz, kolejny raz się nie zawiodłam. Wróciłam do domu pełna sił do działania, bardzo naładowana energią, miłością przyjaciół ze wskazówkami na dalsze swoje życie. Po tych spotkaniach wiem, że trzeba dbać o swoją wyrazistość osobową i o to by być sobą .Wiem też ,że dzięki moim działaniom wzrastam. Bardzo dziękuję wszystkim bez wyjątku za siłę, wsparcie ,miłość i ciepło. Adamowi i Eli za zorganizowanie tych spotkań ,  swojej Sile Wyższej za to że mogłam tam być. Do zobaczenia na szlaku.
Marysia