Apostolstwo Trzeźwości w Diecezji Świdnickiej

INAUGURACJA  DZIAŁALNOŚCI  APOSTOLSTWA  TRZEŹWOŚCI
DIECEZJI  ŚWIDNICKIEJ

W niedzielę – 20. 09. – Mszą Św. o godz. 12.15 w par. Św. Trójcy w Boguszowie – Gorcach, przy udziale parafian oraz członków Apostolatu Trzeźwości Diecezji Świdnickiej, odbyła się jego inauguracja. Na tę uroczystość przybył i homilię wygłosił ks. Bronisław Piśnicki, Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Legnickiej.  Swojemu duszpasterzowi towarzyszyli przedstawiciele Diecezji Legnickiej z zaprzyjaźnionego Apostolstwa Trzeźwości, którzy na Mszy Św. inauguracyjnej, jak i na wcześniejszych Mszach opowiadali o swoim życiu i o wychodzeniu z nałogu. A dziś dają świadectwo własną osobą, iż jest to możliwe, aby przezwyciężyć swoje nałogi, pod warunkiem, jeżeli człowiek stanie ze swoimi słabościami w prawdzie przed Bogiem i samym sobą. Po zakończonej Eucharystii , odbyło się spotkanie obu Apostolatów przy wspólnym posiłku.

Dziękuję Ks. Bronisławowi, wszystkim członkom obu Apostolatów, przybyłym gościom i parafianom za wspólną modlitwę, zaangażowanie, za obecność i bycie razem. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania jak i przebieg tego wydarzenia. Bóg zapłać.

Ks. Rafał Chudy

duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych diecezji świdnickiej