Krzeszów – pielgrzymka trzeźwościowa – nowe informacje

Aktualne dopowiedzenia dotyczące pielgrzymki

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących udziału w nabożeństwach w kościele, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tym jedynym w tym roku wydarzeniu pielgrzymkowym jakim będzie uroczysta Eucharystia w bazylice krzeszowskiej w niedzielę, dnia 14 czerwca 2020 r.. Oczywiście aktualna jest dalej możliwość duchowego łączenia się przez skorzystanie z transmisji internetowej ( www.opactwo,eu > bazylika na żywo ).

Jeszcze jedna propozycja w związku z pielgrzymką

Nasze doświadczenia związane z epidemią koronawirusa i jej wielorakimi konsekwencjami można porównać do drogi krzyżowej, którą trzeba zwycięsko przejść. Nie jest to łatwe, alez nami jest Jezus. On sam przeszedł drogę krzyża, by wysłużyć nam moc łaski, abyśmy nie ustali w drodze. Dał nam piękny przykład, więcej: On sam towarzyszy nam na drodze życiowych krzyży i z miłością nasze udręki bierze na swój krzyż.

Corocznie na naszej pielgrzymce z wiarą i miłością spotykaliśmy się zawszez ukrzyżowanym Jezusem krocząc rozmodleni po dróżkach Krzeszowskiej Kalwarii. W tym roku podejmijmy ten pasyjny trud odprawiając indywidualnie, w rodzinach czy w rejonowej wspólnocie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W załączniku przekazujemy propozycję rozważań do poszczególnych stacji. W dogodnym czasie podejmijmy więc to nabożeństwo modląc się przede wszystkim w intencji trzeźwości polskich rodzin, szczęśliwe dzieciństwo naszych dzieci, o łaskę nawrócenia dla pijących alkoholików, a dla zdrowiejących o wytrwałość na tej drodze.
Ksiądz Bronisław