Malutki jubileusz

„Jesteś Panie winnym krzewem a my jego latorośle, moc czerpiemy tylko z Ciebie, Ty w nas żyjesz Swą miłością – te słowa radosnej oazowej piosenki zabrzmiały w moim sercu po dzisiejszej wieczornej Mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym, która jak co miesiąc sprawowana była w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień.
Ta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Józef Hupa proboszcz i opiekun duchowy naszego bolesławieckiego Apostolatu trzeźwości i pomocy rodzinie, to taki nasz wspólnotowy malutki jubileusz, to 10-ta Msza św. w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień w naszej parafii i naszej świątyni. Słowa na dzień dzisiejszy przeznaczonej Ewangelii św. o winnicy i złych rolnikach przypominają nam o tym, że winnicą Pana jest nasz Kościół i od nas tylko zależy czy wyda ona dobry owoc. Na tym przesłaniu oparł homilię ks. Krzysztof Czadowski Wikariusz tutejszej parafii. Ja z tej homilii zabrałem bardzo ważne stwierdzenie o tym, że ten owoc będzie dobry, kiedy my będziemy wolni a jeżeli będziemy wolni to będziemy pełni miłości, tak do Pana Boga jak i do bliźnich. Każdy z nas został powołany do określonej profesji, jeżeli więc ja będę wypełniał moje powołanie z miłością i w prawdzie to owoc będzie dobry i piękny i to nie tylko na zewnątrz ale i od środka, tak w wymiarze cielesnym jak i duchowym. W liturgię Mszy św. poprzez czytanie słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej. Radosne przezywanie liturgii Mszy św. ubogacili: Piotr z Lwówka śląskiego i jego gitara oraz członkinie Zespołu śpiewaczego działającego przy naszej parafii.
Po Mszy św. w kawiarence parafialnej spotkaliśmy się w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz naszych sympatyków. Tam też pieśnią uczciliśmy jubileusz 20-to lecia posługi w naszej parafii Pana Artura naszego kościelnego oraz wymieniliśmy swoje spostrzeżenia na temat owoców naszej działalności oraz tego, co jeszcze możemy zrobić dla człowieka, który wciąż jeszcze cierpi? Na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, będziemy oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią po Mszy św. wieczornej tym razem w drugą niedzielę listopada.

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego

Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień, która sprawowana będzie w

Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 09 listopada 2014r. o godz. 18.00

Po Mszy św. w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne dla osób potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.
ks. Józef Hupa  Opiekun Duchowy Apostolatu