Msza Św. na „Osiedlu Kwiatowym” – Bolesławiec

„ Czyńcie dobro i unikajcie zła”

Wieczorna Msza Św. w pierwszą niedzielę miesiąca czerwca jak od wielu miesięcy w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym” sprawowana była w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień. Myślę, iż to nie był przypadek, że w tej Mszy Św.koncelebrowanej, której ks. Krzysztof Czadowski – wikariusz naszej parafii, była również druga intencja o Błogosławieństwo Boże dla małego Juliana w 1-szą rocznicę jego urodzin. Homilię poświęconą jednemu tylko bardzo ważnemu problemowi poruszonemu w czytaniach na dziś przeznaczonych – „dobru i złu” – wygłosił nasz opiekun duchowy ksiądz Józef Hupa proboszcz tutejszej parafii.Na zadane każdemu z nas pytanie; co dziś dobrego zrobiłeś?, odpowiedź jest kłopotliwa, natomiast na pytanie:, co zrobiłeś negatywnego?, jakoś łatwiej jest znaleźć odpowiedź. Jakże często mamy złe zdanie na swój temat, czy słusznie? Może warto na koniec dnia zrobić swoisty bilans, pisząc na kartce po jednej stronie dobre a po drugiej złe uczynki. Jestem przekonany, że gdy po kilkunastu dniach przejrzymy te notatki będą one dla nas doskonałą wskazówka na następne dni, być może wskażą nam, że musimy coś zmienić w naszym postępowaniu, że potrzebujemy pomocy kompetentnych ludzi. Dobro owocuje dobrem i jest wyrazem miłości do Boga i bliźnich, zło natomiast jest grzechem i bardzo często przyczyną wielkiego nieszczęścia a nawet tragedii. Przenosząc to na grunt naszych domów można z pełna stanowczością stwierdzić, że dom, który jest wewnętrznie skłócony nie może przetrwać. Każdy chrześcijanin zaproszony jest do czynienia dobra, ale też każda ludzka forma jest krótkotrwała i często zawodna, dlatego nie bójmy się zawierzyć Jezusowi naszych rodzin, małżeństw i wspólnot. Każdy, kto wypełnia wolę Ojca, tak jak to zrobił Jezus Chrystus, staje się Jego bratem, siostrą i matką. A dobra matka, siostra czy brat zawsze troszczą się o swoich rodziców, rodzeństwo, dzieci – troszczą się o swoją rodzinę. W liturgię Mszy Św., poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej. Przed Mszą Św. spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej, w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie gdzie jak zawsze oczekiwaliśmy na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, żeby im służyć swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Będziemy ich oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią w kawiarence parafialnej, również od godziny 19.00 przed wieczorną Mszą Św. w pierwszą niedzielę miesiąca lipca a więc do zobaczenia 05 lipca 2015r..

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego

Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę Świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień, która sprawowana będzie w

Kościele p.w.  Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 05 lipca 2015r. o godz. 20.30.

Przed Mszą Św. od godziny 19.00 w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne

dla osób potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.