Posłania Trzeźwi Wolni…

Posłania Trzeźwi Wolni…

POSŁANI  TRZEŹWI  WOLNI

Siostry i Bracia!

W dniu 12 czerwca 2022 r odbędzie się 24-ta już Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
w Krzeszowie.
Przyświecać nam będzie hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujemy trzeźwą i wolną Polskę”. Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski na początku tego roku pisał:
„ W sytuacji coraz większego zagrożenia nadużywaniem alkoholu i alkoholizmem, a także innymi nałogami, jesteśmy posłani przez Chrystusa, żeby odnawiać i przemieniać na lepsze oblicze naszej Ojczyzny, żeby Polska miała oblicze trzeźwego narodu. Odpowiedzialnie i odważnie podjąć nasze posłannictwo to stawać się ludźmi aktywnymi, zaangażowanymi, wytrwale działającymi na rzecz dobra wspólnego. Bóg dał nam oczy po to, żeby odważnie przyglądać się rzeczywistości i wyciągać z niej wnioski. Jednym z najbardziej dramatycznych zagrożeń dla polskiego narodu jest obecnie pijaństwo i uzależnienie od alkoholu. To prawdziwa pandemia i źródło dramatu dla kilku milionów polskich rodzin i kilkunastu milionów Polaków. Kto kocha, ten działa. Potrzebny jest nasz dobry przykład i nasza modlitwa. Potrzebny jest nasz dar abstynencji i dar abstynencji wielu innych ludzi. Potrzebne jest nasze zaangażowanie na rzecz solidnego wychowania samych siebie i naszych bliskich oraz tych, na których mamy jakiś wpływ.”  Udział w pielgrzymce to może być nasza wartościowa odpowiedź na powyższe słowa ks. Biskupa Tadeusza.  Dlatego bardzo serdecznie, wraz z ks. Rafałem Chudy, duszpasterzem ds. trzeźwości Diecezji Świdnickiej, zapraszamy do udziału. Program i szczegółowe  informacje dostępne na plakacie i dodatkowej ulotce (w dole strony ).

Ks. Bronisław Piśnicki

Duszpasterz ds. trzeźwości Diecezji Legnickiej

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW

  1. Dojazd do Krzeszowa – indywidualny. Pojazdy parkujemy na gminnym Opłata za cały dzień: samochód osobowy- 5 zł, autobus – 30 zł.
  2. Rejestracja pielgrzymów w punkcie usytuowanym w alei głównej placu
    sanktuarium od godz. 700.
  3. Wpisowe od osoby 10zł, w tym: posiłek południowy, identyfikator
    i koszty organizacyjne.
    —————————–

  W imieniu Duszpasterstwa Trzeźwości

                                   dodatkowych  informacji udzielają :

                       >      Andrzej  –   tel.  600  440  974  (Diec. Świdnicka)

                        >      Danuta  –   tel. 782  401  198      (Diec Legnicka)


korzystaj też z internetowej strony:   www.trzezwosc.diecezja.legnica.pl              

ZAPRASZAMY !

Pliki do pobrania:

Plakat XXIV Międzydiecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu

Zaproszenie XXIV Pielgrzymka 2022r.

Lista uczestników Pielgrzymka 2022r.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.