Aktualności, Rekolekcje trzeźwościowe, Świadectwa

Rekolekcje w Zagórzu Śl. -Jesień 2017

Rekolekcje w scenerii światła i kolorów

Bardzo chciałam być na tych rekolekcjach i nie żałuję, że je przeżyłam”. To wyznanie jednej z uczestniczek Rekolekcji Trzeźwościowych, które już 49 raz zostały zorganizowane przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Legnickiej w dniach 13 -15 października 2017 r. Od kilkunastu lat przeżywamy je w Zagórzu Śl. w Ośrodku Caritas Diecezji Świdnickiej. Od początku istnienia tej diecezji ściśle współpracujemy z jej Duszpasterstwem Trzeźwości w organizowaniu tych rekolekcji. Całe rekolekcje przeżywaliśmy w scenerii cudnej, pełnej światła i kolorów, złotej jesieni. Ta zewnętrzna oprawa sprzyjała naszym wewnętrznym przeżyciom. My, organizatorzy wraz z uczestnikami żegnaliśmy się ze sobą na zakończenie, przepełnieni wdzięcznością za te cudne (jak słyszało się z ust wielu) rekolekcje. A to dlatego, że tyle Bożego światła spłynęło do naszych serc, a miłość Jezusa i Jego bliskość tak wymownie i w różnoraki sposób były odczuwane przez wszystkich: i podczas wspólnych modlitw, a szczególnie Eucharystii i podczas wspólnych dyskusji i dzielenia się w małych grupach i podczas wspólnej wędrówki z różańcami w ręku ścieżkami Góry Zamkowej, w te dni pełnej światła i kolorów. Te doświadczenia były na miarę złota, bo przecież w rekolekcjach uczestniczą ludzie po trudnych przejściach i często z jeszcze niezabliźnionymi zranieniami związanymi z uzależnieniem własnym czy bliskiej osoby z rodziny. Wśród 90 osób uczestniczących w rekolekcjach byli i tacy, którzy już kilkadziesiąt razy brali udział w tych cyklicznych naszych spotkaniach dwa razy w roku, ale byli też „pierwszaki” (11 os.), których zawsze otaczamy szczególną serdecznością.

W rekolekcjach uczestniczyli i posługiwali duchowni: ks. Bronisław, ks. Piotr i ks. Janusz, natomiast w Sakramencie Pokuty posługiwał też ks. Ryszard, proboszcz z Jedliny Zdroju.

Przekonani o tym, że Bóg upodobał sobie ten czas naszych rekolekcyjnych spotkań i że z mocą działa, rozstawaliśmy się z pragnieniem, by znowu tu wrócić (najbliższe rekolekcje 09-11.03.2018 r.), więcej, by innych zachęcać do udziału.

Ks. Bronisław