Spotkanie Apostolatów Trzeźwości – Osła 2020r.

W dniach 26 i 27 września, w Rekolekcyjnym Domu Chleba w Osłej k/ Bolesławca, miało miejsce spotkanie (po raz pierwszy w historii 👍😁 ), Apostolatów Trzeźwości diecezji legnickiej i  świdnickiej, którego uroczystą inaugurację przeżywaliśmy niedawno, bo 20 września w parafii pw. Świętej Trójcy w Boguszowie. Zebraliśmy się w tym cudownym, przepełnionym Bożym duchem i charyzmą miejscu 😇🙏 pod przewodnictwem ks. Bronisława Piśnickiego, Duszpasterza Trzeźwości Diecezji legnickiej. Bardzo żałujemy, że nie było z nami, z racji sprawowanych obowiązków w swojej parafii w Boguszowie, ks. Rafała Chudego, Duszpasterza Trzeźwości naszej diecezji. Spotkanie to miało charakter szkoleniowo, formacyjno, integracyjny. Uczestniczyło w nim 18 wolontariuszy i wolontariuszek z apostolatu legnickiego i 10 ze świdnickiego. Zajęcia w formie warsztatowej, przeprowadził z nami w sobotę do południa, socjoterapeuta o. Paweł Tarnowski OFM. Po południu, o 15.oo, w przepięknej kaplicy, w godzinie Miłosierdzia Bożego,  powierzyliśmy Jezusowi przed Najświętszym Sakramentem wszystkie nasze sprawy. Adorowaliśmy naszego Pana prawie do 17.oo. Zaraz potem, przeżyliśmy Eucharystię –   wspólnie z gospodarzem tego niezwykłego miejsca i jego wspólnotą, charyzmatycznym i niezwykle życzliwym ks. Markiem Skibą. Ks. Bronisław, odprawił mszę św. w intencji zmarłego dwa dni wcześniej, naszego kolegi Romana, który od wielu lat związany był ze środowiskiem trzeźwościowym. Po kolacji, spotkaliśmy się przy kawusi i herbatce. Rozmawialiśmy o współpracy naszych apostolatów. Snuliśmy plany na przyszłość. Apostołowie z diecezji legnickiej podzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem  z nowo powołanymi  Apostołami świdnickimi. Dyskutowaliśmy żywo, momentami uruchamialiśmy emocje nieco w nadmiarze, ale w ramach braterskiej miłości 😉. O godz. 22.oo zapanowała nocna cisza, czyli „siusiu, paciorek i spać”. Niedzielę rozpoczęliśmy o 8.oo Eucharystią. Słowo, bardzo pouczające, a zarazem pokrzepiające, skierował do nas ks. Bronisław. Po błogosławieństwie, ks. Marek, pokrótce ale niezwykle ciekawie i humorystycznie, przedstawił kilka cudownych faktów z czasów budowy i remontu Domu Chleba. Po Mszy św. formacją naszych wspólnot, ale i nas samych, jako apostołów i wolontariuszy, zajął się ks. Bronisław. Bardzo mocno, jak zwykle zresztą,  poruszył nasze serca i sumienia. Nieco później, po przerwie kawowej, przypomnieliśmy sobie zasady funkcjonowania oraz organizowania  przedsięwzięć i działań na 2021 rok.
Po obiedzie, około 14.3o, przepełnieni miłością ❤❤❤ uformowani Bożym Duchem🙏🙏🙏 i wspólną pracą 🤔💪, rozjechaliśmy się do swoich domów. Niestety to, co dobre, szybko się kończy. Ale tak już być musi 👍😁😘

Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i gościnę, za przesmaczne jedzenie, za cudowny klimat Domu Chleba, za wspólnie przeżyte chwile – i na modlitwie i przy wspólnym stole – ks. Markowi Skibie i całej Bożej wspólnocie  Domu Chleba – niezwykle, radosnym, pogodnym i uczynnym paniom. Bóg zapłać!!! Wdzięczni za wszystko uczestnicy spotkania 😁😇😉❤❤❤