Spotkanie dla członków rodzin  dotkniętych problemem alkoholowych. 17-19.05.2024 – Krzeszów

Spotkanie dla członków rodzin  dotkniętych
problemem alkoholowych
.
17-19.05.2024 – Krzeszów

Temat wiodący to krok VI – Byliśmy gotowi ,aby Bóg usunął wszystkie te wady charakteru.

Spotkanie obfitowało w bardzo bogaty program więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie .

Odbyły się dwa mityngi Al-Anon .  1- Lubię być kimś a nie kimkolwiek.  2- Jak moja praca na programie zmienia moje emocje – spikerka.

Były warsztaty prowadzone przez Jolę. Ich temat to” Przebudzenie- jak wpływa na moje emocje.” Okazało się ,że dużo z nas nosi w sobie poczucie krzywdy dotyczące nie tylko alkoholika ale również rodziców ,rodzeństwo i innych. Borykamy się z tym problemem na co dzień. Bardzo trudno przebaczyć krzywdzicielom ale również sobie gdyż siebie również bardzo mocno potrafimy krzywdzić. Pracowaliśmy więc nad tym co możemy zrobić by umieć przebaczyć oraz jak sobie poradzić z tym problemem. Doszliśmy do wniosku ,że nie pójdziemy do przodu jeśli nie zrobimy resetu przeszłości.

Od strony religijnej służył nam nasz kochany duszpasterz i przyjaciel ks. Bronisław. Taki dobry duch naszych spotkań. Zawsze znalazł czas dla potrzebujących rozmowy. Jego msze oraz kazania są pokrzepieniem dla naszych zranionych dusz.

Natomiast w sobotnie popołudnie uczestniczyliśmy w wykładzie siostry Almy na temat emocji i uczuć. Wszyscy byliśmy zachwyceni sposobem prowadzenia ,humorem, luzem i łatwością przekazu zrozumiałym dla wszystkich. Uczyliśmy się nazywać uczucia ,rozpoznawać emocje i od czego one zależą. Co można zrobić , by poprawić swoje samopoczucie. Jakie metody wybierać aby pobudzić wydzielanie substancji szczęścia. Wykład był  tak pouczający, ciekawy ,że z żalem stwierdziliśmy że minął za szybko. Na koniec siostra podarowała nam mnóstwo „ściąg”  abyśmy mogli po powrocie kontynuować ten temat samemu.

Oczywiście podczas tych dni nie zabrakło wolnych chwil miedzy zajęciami , cudownego ogniska a przy nim wspólnego śpiewania, wymiany doświadczeń ,integracji i zabawy.

To spotkanie zorganizował nasz niezawodny Adam. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że poraz kolejny podjął się tego trudu. Dzięki niemy w te dni mogliśmy się wiele nauczyć. Poznaliśmy nowe osoby, wyciszyliśmy się i nabraliśmy zapału do dalszej pracy.  Już czekamy na kolejne spotkanie. Za te bardzo dziękujemy. Do zobaczenia.

Z pogodą ducha Marysia