„ Trwać w Jezusie”

„Wytrwajcie we Mnie a Ja będę trwał w was” /J 15, 4/.

Zacytowane słowa z Ewangelii przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę były kanwą homilii, którą wygłosił ks. Krzysztof Czadowski – wikariusz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym” podczas Mszy Św. koncelebrowanej, której przewodniczył nasz opiekun duchowy ksiądz Józef Hupa proboszcz tutejszej parafii.

Chcę się podzielić tym, co w sposób szczególny zabrałem ze sobą z tego spotkania z Panem Jezusem. W tej homilii ks. Krzysztof w bardzo obrazowy sposób pokazał to, co przez słowa dzisiejszej Ewangelii chce powiedzieć nam Pan Jezus. Trzymając w rękach roślinę doniczkową pokazał, że liście tej rośliny żyją gdyż trzymają się łodygi i z niej czerpią potrzebny do życia pokarm, łodyga zaś zgłębiona jest w korzeniu, który czerpie ten pokarm ze źródła życia. Liśćmi jesteśmy my wszyscy, łodygą nasz Kościół a korzeniem Jezus Chrystus, który ustanowił ten kościół. Jeżeli jako ten liść trwał będę w moim kościele, dbał o niego, i przez niego czerpał nauki, jakie przekazuje mi Pan Jezus to żył będę i „przyniosę owoc obfity a chwały dozna Bóg Ojciec”. W przeciwnym wypadku, gdy jako ten liść odpadnę od łodygi, to uschnę, obumrę i nie zaznam życia wiecznego w krainie szczęśliwości.

W liturgię Mszy Św., poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej. Przed Mszą Św. spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej, w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz naszych sympatyków gdzie jak zawsze oczekiwaliśmy na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, żeby im służyć swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Będziemy ich oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią w kawiarence parafialnej, również od godziny 1900 przed wieczorną Mszą Św. w pierwszą niedzielę miesiąca czerwca a więc do zobaczenia 07 czerwca.

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego
Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę Świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień, która sprawowana będzie w

Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 07 czerwca 2015r. o godz. 20.30.

Przed Mszą Św. od godziny 1900 w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne

dla osób potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.

ks. Józef Hupa

Opiekun Duchowy Apostolatu