XVII Międzydiecezjalna Pielgrzymka Trzeźwości

„ Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu”

Blisko 100-u pielgrzymów wyruszyło w sobotę 13 czerwca br. w XVII – tej pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości narodu z Kowar, żeby poprzez Lubawkę w niedzielę dotrzeć przed tron Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowskim Sanktuarium, by złożyć u Jej stóp modlitewne podziękowanie za minuty, godziny, dni, miesiące i lata zdrowienia i trzeźwości naszych sióstr i braci, za uśmiech w naszych rodzinach oraz za Bożą Łaskę i opiekę nad naszymi  wspólnotami a także żeby prosić o trzeźwość w naszym narodzie i nawrócenie dla tych, którzy są dotknięci chorobą uzależnienia i dotychczas nie znaleźli drogi do zdrowienia. Przynieśliśmy też swoje własne intencje dziękczynne i błagalne, prosiliśmy i dziękowaliśmy a nade wszystko prosiliśmy o to by nasze rodziny były wolne od wszelkich uzależnień. „Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu” – to przesłanie towarzyszyło nam na tegorocznym pielgrzymim szlaku. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od nabożeństwa rozesłania w kościele parafialnym w Kowarach. Pierwszy dzień zwieńczony został Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubawce. Odprawiali ją kapłani – przewodnicy pielgrzymki: ks. Bronisław Piśnicki,  ks. Kazimierz Piwowarczyk, ojciec Paweł Tarnowski –franciszkanin    oraz  ks. Józef Czekański – proboszcz . Przewodniczył Eucharystii ks. Kazimierz, a homilię wygłosił o. Paweł. Odprawiona na Krzeszowskich dróżkach kalwaryjskich Droga Krzyżowa ze świadectwami to, jak co roku wiele wzruszeń i niemało łez szczęścia z przebytej drogi.Podniosłym i radosnym zwieńczeniem pielgrzymki była Eucharystia w Krzeszowskiej Bazylice, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. biskup senior Stefan Cichy. To bardzo wielki dar móc modlić się wspólnie z księdzem biskupem Stefanem Cichym, a słowa akceptacji i poparcia dla tego, co czynimy, jakie otrzymaliśmy od księdza biskupa były dla nas swoistym „miodem” wylanym na nasze serca. Wielkim darem dla wszystkich była grupa skazanych z Zakładu Karnego w Zarębie, którzy pod opieką Pani Psycholog i swoich Wychowawców po raz kolejny z nami pielgrzymowała. Na zakończenie w radosnym kręgu, uczestnicy pielgrzymki podziękowali organizatorom i sobie nawzajem za wspólną modlitwę, wspólne przeżycia duchowe i ze słowami „dobrze, że jesteś” żegnali się do zobaczenia za rok na XVIII Pielgrzymce Trzeźwości !!!