XXI Spotkania rodzin dotkniętych problemem alkoholowym

XXI Spotkania rodzin dotkniętych problemem alkoholowym

XXI spotkania dla członków rodzin dotkniętych  problemem alkoholowym

W tym roku w związku z pandemią  Covid 19   XXI spotkania dla członków rodzin dotkniętych problemem alkoholowym odbyły się nie w maju lecz  2-4 października 2020 r., w Ośrodku Rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek  w Krzeszowie. Bardzo baliśmy się, że mogłyby nie dojść  do skutku,  gdyż żyjemy w wielkiej niewiadomej. Nie wiemy co może przynieść kolejny dzień. Pomimo strachu
o własne zdrowie, frekwencja dopisała. Świadczy to tylko jak bardzo stęskniliśmy się za sobą ,
za rozmowami na łączące nas problemy.

 

Przez ten okres pandemii niejeden z nas docenił jak bardzo ważny w naszym zdrowieniu jest kontakt z drugim człowiekiem i jak bardzo nam go brakuje wtedy,  kiedy nie można się swobodnie spotykać. Dlatego bardzo doceniliśmy to że Adam podjął się zorganizować te warsztaty . Jesteśmy mu bardzo za to wdzięczni.

Spotkania w tym roku dotyczyły stopnia 4. Główne tematy towarzyszące to “jaki ma wpływ stopień 4 na mój rozwój ”, warsztaty w oparciu o stopień 4:  “Odwaga”,”Szczerość”. Był również wspaniały wykład terapeutyczny pani  Eli Bączek na temat “relacji w rodzinie:miłość- komunikacja-złość”. Opiekę duszpasterską  sprawował nasz wspaniały Ks.Bronisław 😊 Jak zawsze każdy mógł wziąć coś dla siebie.

      Te nasze spotkania uświadamiają  mi , jak bardzo wiele w moim życiu zależy ode mnie. Pozwalają mi spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Mogę dostrzec czy właściwie się sobą opiekuję , czy robię wszystko by naprawić swoje błędy, czy idę w dobrym kierunku?

Do domu wróciłam  bogatsza, pełna nadziei i z  głową pełną nowych pomysłów. Wiem , że  inwestycja we własne zdrowienie naprawdę się opłaca. Ponownie dane mi było wziąć cały ogrom dobra dla siebie. Teraz tylko ode mnie zależy jak je wykorzystam. Wiem , że nawet w czasie pandemii można  wiele robić, nie trzeba poprzestawać w swoich działaniach. Bardzo dziękuję wszystkim za owocne spotkania. Pozdrawiam i do zobaczenia za rok.

Marysia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *