ŻEGNAJ  OJCZE  PAWLE !

ŻEGNAJ  OJCZE  PAWLE !

ŻEGNAJ  OJCZE  PAWLE !

 

Kilkadziesiąt osób z Diecezjalnego Zespołu Apostolstwa Trzeźwości naszej Legnickiej Diecezji oraz z grona uczestników rekolekcji trzeźwościowych w Krzydlinie Małej wzięło udział
w pogrzebie naszego Drogiego Ojca Pawła Tarnowskiego, franciszkanina, który tak niespodziewanie odszedł do Pana już w pierwszą noc po zakończeniu rekolekcji, którym przewodniczył w dniach 24 -26 lutego 2023 r. Pogrzeb odbył się we Wrocławiu-Karłowicach, w klasztorze franciszkańskim.

Najpierw Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele klasztornym i parafialnym św. Antoniego, a następnie ciało śp. Ojca Pawła spoczęło na cmentarzu przyklasztornym. Mszę św. koncelebrowało, pod przewodnictwem prowincjała zakonu, około 60-ciu kapłanów zakonnych i diecezjalnych, przy licznie wypełnionej świątyni.

Ojciec Paweł przez wiele lat pracował na terenie Diecezji Legnickiej, ostatnio w Złotoryi. Posiadał umiejętność łączenia charyzmatycznej posługi kapłańskiej z uzdolnieniami i wykształceniem psychoterapeuty. Jako taki spontanicznie zaangażował się w działalność duszpasterstwa trzeźwości naszej Legnickiej Diecezji. Wydatnie wspierał nas w organizowaniu dni skupienia, rekolekcji i innych spotkań dla osób uzależnionych i ich rodzin, a także w przeprowadzaniu szkoleń i warsztatów dla członków apostolatu trzeźwości. Jesteśmy Mu za to bardzo wdzięczni, tym więcej, że służył z wielkim zaangażowaniem i fachowością. Trud pracy podejmował całym sercem, ofiarnie służąc swoim czasem. Czynił to zawsze z charakterystycznym optymizmem i zarażając nas swoją charyzmatyczną pogodą ducha.

Umarł zaledwie kilkanaście godzin po zakończeniu rekolekcji trzeźwościowych. Jesteśmy, tak po ludzku, bardzo tym zasmuceni, ale jednocześnie w duchu wiary przyjmujemy wolę Bożą. Jesteśmy głęboko przekonani, że Ojciec Paweł dalej będzie z nami, choć w inny sposób i towarzyszyć nam będzie swoim wstawiennictwem w niełatwej wędrówce przez życie. Rozstajemy się z Tobą Kochany Ojcze Pawle w bólu, ale jednocześnie pełni nadziei na powtórne spotkanie z Tobą w niebie! Do zobaczenia więc w domu Ojca!

Ks. Bronisław Piśnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *