Msza św. w Bolesławcu

„ Przemienić się i dać się poprowadzić”

Słowa Ewangelii Św. przeznaczone na dziś opisujące zdarzenie, jakie miało miejsce na Górze Przemienienia, zachęcają nas do przemiany własnej. Nie jesteśmy w stanie zmienić nikogo, jego poglądów zachowań, przyzwyczajeń etc. ale na pewno jesteśmy zdolni do tego, żeby zmienić samego siebie, stać się lepszym człowiekiem. I nad tym każdy z nas musi pochylić się sam, w pełni pokory i prawdy udzielić szczerej i uczciwej odpowiedzi, czy chcę zmieniać swoje życie, czy chce być innym, lepszym człowiekiem?

Bardzo często uczestniczymy w wydarzeniach, które przerastają nasze wyobrażenie, nie rozumiemy ich, nie możemy ich pojąć, czujemy się zaskoczeni, zadajemy sobie wtedy pytania typu:, dlaczego tak, czy nie mogło być inaczej? I nie wiemy jak dalej postępować, co robić, jak się zachować?Zdarza się tak, że wówczas zaczynamy mieć wątpliwości a tak ważnym jest żeby się nie przestraszyć, pokornie przyjąć zaistniałe zdarzenie, nie utracić wiary w moc Pana Boga i dać Mu się poprowadzić, a poprowadzi nas poprzez Swoich „posłańców”, których postawi na naszej drodze życia.

Przemyślenia te zabraliśmy ze sobą po comiesięcznej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu na „Osiedlu Kwiatowym”, która sprawowana była w intencji uwolnienia od wszelkich uzależnień. W liturgię Mszy Św., której przewodniczył gość naszej parafii ksiądz Wojciech a homilię wygłosił ks. Krzysztof Czadowski – wikariusz tutejszej parafii, poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiew Psalmu i Modlitwę Wiernych, aktywnie włączyli się ci, którym problem uwolnienia od choroby alkoholowej jest szczególnie bliski, czy to przez własne zmaganie się z tą chorobą, czy też przez chęć pomocy komuś bliskiemu, kto jeszcze nie dostrzegł tego, że można żyć inaczej i że warto żyć inaczej.

Po Mszy Św. jak zawsze spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej, w gronie członków Bolesławieckiego Apostolatu Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz naszych sympatyków. Na tych, którzy potrzebują pomocy dla siebie lub dla drugiego człowieka, będziemy oczekiwali z wyciągniętą pomocną dłonią po Mszy Św. wieczornej tym razem w Niedzielę Miłosierdzia 12 kwietnia 2015r..

Apostolat Rejonu Bolesławieckiego

Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości

zaprasza na

Mszę Świętą

w intencji uwolnienia od uzależnień, która sprawowana będzie w

Kościele p.w.  Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej 49 / Osiedle Kwiatowe/

w niedzielę 12 kwietnia 2015r. o godz. 1800.

Po Mszy Św. w kawiarence parafialnej spotkanie informacyjne dla osób

potrzebujących pomocy lub pragnących pomóc innym.