Rekolekcje w Zagórzu Śl.

W dniach 13-15 marzec 2015 r. odbyły się po raz 44  rekolekcje dla osób uzależnionych i ich rodzin  w Zagórzu Śl. Myślą przewodnią tych dni była  S I Ł A   W Y Ż S Z A .Temat przybliżyła nam Lonia ze Zgorzelca. Grupa rekolekcyjna liczyła około 100 uczestników.

Duchową adopcję i słowo na temat zagrożeń aborcyjnych wygłosili : Daniela i Janusz z Warty Bolesławieckiej .   Poinformowali oni o 30  nowych zgłoszeniach do modlitwy w tej intencji.  Zgłoszono także wiele deklaracji modlitwy za osoby uzależnione. Tradycyjnie rekolekcje „okrasił” zdjęciami Józef z Wałbrzycha a muzycznie doprawiła Diakonia muzyczna którą stanowili:
– Kasia z Gliwic- gitara
– Andrzej z Wałbrzycha- gitara
– Jurek z Wałbrzycha- organy
– Krzysiu ze Świdnicy- organy
– Stasiu ze Zgorzelca- gitara
– Zbyszek z Legnicy- trąbka

Jest tak wiele różnych spotkań tego typu, różnych grup niekoniecznie stricte rekolekcyjnych. Wszędzie jest pełna obsada uczestników tzn. jest ogromne zapotrzebowanie na odnowę duchową w tych środowiskach. Magnesem naszych zagórzańskich rekolekcji są kapłani – ich oddanie sprawie godności człowieka, żyjącego w trzeźwości. Pomocą duchową w trakcie spotkań, nabożeństw i spowiedzi św. służyli nam, jak zawsze kapłani:
– ks. Bronisław z Kamiennej Góry
– ks. Robert ze Zgorzelca
– o. Paweł z Legnicy
– o. Andrzej z Bytomia
– ks. Sławomir z Milikowic
– ks. Wikariusz z Jedliny Zdroju

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne rekolekcje, spotkania i pielgrzymki !

Sabina z Wałbrzycha